Biostimulační laser

V dnešní době by se snad již žádné pracoviště estetické medicíny, beauty salonu nebo wellness zařízení nemělo obejít bez nabídky ošetření biostimulačním laserem. Jedinečné účinky této zcela NEbolestivé terapie působí na pleť doslova jako elixír, světelnou energií ve formě fotonů lze nazvat „vitaminovou bombou“ pro unavené buňky. Základní biostimulační, analgetické a protizánětlivé účinky laseru lze beze zbytku a BEZ nežádoucích vedlejších účinků využít k velmi široké škále samostatných kosmetických ošetření.

Tak třeba akné, akné je onemocnění, které může mít nežádoucí vliv na psychiku člověka. Řešením, jak se akné zbavit nebo alespoň výrazně zmírnit jeho projevy, může být právě léčba biostimulačním laserem.
Další nejčastější použití na pleť jsou: rejuvenace pleti, urychlení hojení, redukce celulitidy, okamžité zklidnění pleti po mechanickém čištění, po depilaci, mikrodermabrazi, regenerace pleti po slunění, zlepšení stavu jizev, léčba oparů, hojení zánětu nehtů, urychlení vztřebávání hematomů apod.

Co je to akné?

Akné vzniká jako následek zvýšené funkce mazových žláz a abnormálního rohovatění kolem vlasových folikulů. Vytváří se rohovinná zátka v ústí folikulů, která mechanicky omezuje vylučování nadměrně produkovaného mazu. Maz se hromadí a způsobuje rozšíření folikulů. Tlak mazu vyvolává v okolí mazové žlázy zánětlivou reakci, současně dochází k biochemickým změnám v zadržovaném mazu a k pomnožení bakterií, které jsou v malém množství v kůži běžně přítomné. To vede k zánětlivé reakci v okolí folikulů a mazových žláz a k různě závažným klinickým obrazům akné.
Léčba akné je složitá a vždy musí být komplexní. Na vzniku akné se podílí mnoho faktorů, jako je hormonální dysbalance, zvýšená vnímavost kůže vůči hormonálním změnám (v pubertě, v těhotenství apod.), vrozené dispozice ke zvýšené produkci kožního mazu, ale také psychika, životní styl, osobní hygiena, životní a pracovní prostředí, užívání některých léků či kosmetiky a složení stravy.

Laserová gelová maska

Vhodným doplňkem laserové léčby akné je ošetření laserovou gelovou maskou s aktivací biostimulačním laserem. Hydrogenuhličitanové anionty obsažené v masce spolu s působením biostimulačního laseru pomáhají zklidňovat pleť a hojit zanícená místa.

Jste vhodným kandidátem pro laserové ošetření projevů akné?

Pokud trpíte rozsáhlými projevy akné, či následnými jizvami a rozhodujete se pro laserové odstranění těchto kožních projevů, musíte být realističtí ve svých očekáváních. Nesmíte zapomenout, že tvorba akné je vyvolána mnoha faktory a je tedy třeba k problému přistupovat komplexně. Laserová léčba akné může výrazně zlepšit stav vaší pokožky, ale nemusí odstranit veškeré nežádoucí projevy a jizvy.

Před ošetřením akné laserem

Při konzultaci prodiskutujte s odborníkem vaše očekávání a možnosti. Odborník zhodnotí stav vaší kůže a rozsah postižení. Poté navrhne postup, který je pro vás nejvhodnější. Může naplánovat kombinaci několika postupů za účelem dosažení co nejlepšího výsledku.

Průběh laserového ošetření akné

Celý zákrok zabere podle rozsahu ošetřované plochy asi 20 minut. Lehčí formy akné stačí ozařovat v rozestupu maximálně 1 měsíce, u velmi závažných forem či akutním průběhu bývá ošetření prováděno i 2x týdně. Na ošetření lehčích forem akné stačí obvykle 10 sezení, u těžších je to pak 15-20.

Po ošetření laserem

Bezprostředně po ošetření akné laserem budou ošetřená místa viditelně zarudlá, nicméně toto začervenání během několika hodin zmizí. Je potřeba chránit pleť před slunečním zářením za pomoci krémů s vysokým ochranným filtrem (50+). Při razantnějším ošetření může začervenání vydržet i několik dnů, výjimečně mohou vzniknout na citlivějších partiích povrchové puchýřky. U disponovaných jedinců může dojít i k vytvoření hnědých stroupků či skvrn, které se obvykle zahojí do 14 dnů.

Jaký je výsledek laserového ošetření akné?

K dosažení co nejlepšího výsledku laserové léčby akné je třeba sezení obvykle opakovat s co nejmenšími intervaly, v závislosti na stavu pokožky a rozsahu poškození a také je možno využít kombinaci s jiným postupem. Nezapomeňte, že k dosažení co nejlepšího výsledku v léčbě akné je nutno k problému přistupovat komplexně a dodržet veškerá doporučení odborníka co se týče životního stylu a životosprávy.

(C)2010 - all rights reserved